Site Overlay

Odzież damska xxl oraz mity o niej

Cechy jakie ma odzież damska xxl

Prawdą jest, że ciężko schudnąć w krótkim czasie. Czasem zmiana stylu życia i nawyków żywieniowych musi jednak trochę potrwać. Ale to wcale nie oznacza, że trzeba w tym czasie odpuścić sobie elegancki wygląd. Po prostu zawsze trzeba czuć się modną, atrakcyjną i seksowną. Dlatego warto nauczyć się pokazywać atuty swej sylwetki przy jednoczesnym maskowaniu jej wad. Tworząc stylizacje, gdzie wykorzystana jest odzież damska xxl, należy kierować się pewnymi zasadami. Jednak nie wolno ulegać wszelkim krążącym od lat mitom.

Nie tylko kolor czarny

Pierwszym z nich jest ten, że odzież damska xl, powinna być w ciemnych kolorach, bo one wyszczuplają. Podobno najlepiej działa kolor czarny. Nic bardziej mylnego. W pewnych przypadkach czarny znacznie postarza i warto go zamienić na wszelkie odcienie szarości. Nie mniej jednak warto kierować się aktualną modą. Część garderoby, którą aktualnie mało kto nosi, przyciąga uwagę. Jeżeli na przykład chcemy wyszczuplić łydki czarnymi rajstopami, a będziemy jedyne z tym kolorem, to na pewno wszyscy będą zwracać uwagę na nasze niezbyt szczupłe nogi.

Bezkształtne kroje

Generalnie spodnie damskie xl, najlepiej prezentują się, gdy są w stylu klasycznym. Wcale też nie muszą być czarne. Mogą to być świetnie skrojone dżinsy, bez zbędnych udziwnień. Najlepiej z dużymi kieszeniami z tyłu, albowiem ten trik optycznie zmniejsza pupę. Jednym z mitów, wręcz szkodliwym, przy komponowaniu garderoby w dużych rozmiarach, jest przekonanie, że potrzeba bardzo dużo materiału, żeby zamaskować wszystkie fałdki. Stąd się biorą te wszystkie sukienki xxxl, które mają formę namiotów. Osiągnięty skutek jest nierzadko wręcz groteskowy. Dlatego ubrania w dużych rozmiarach nie muszą przypominać bezkształtnych worków.
Wszytko powinno opierać się na perfekcyjnym kroju. W takim przypadku lustro powinno być najlepszym przyjacielem kobiety. Każda z nas ma świadomość, która część ciała jest naszym największym atutem. Panie, które noszą rozmiar Plus Size, najczęściej są posiadaczkami pięknego dekoltu i kobiecego biustu, Nie ma więc potrzeby, żeby w takim przypadku wszelkie sukienki wizytowe dla puszystych zakrywały całą kobiecość od stóp do głów. Osobną kwestią mogą być również wzory. Generalnie powinno się unikać wielkich wzorów, jednak czasem dobry efekt dają pionowe zestawienia kontrastowych kolorów. Inną zasadą podczas kompletowania garderoby przez duże panie jest akcentowanie atutów kolorami jaśniejszymi. Natomiast wszystko to, co chcemy ukryć, przykrywamy ciemniejszą barwą.